Gwarancja i pielęgnacja

Produkty firmy 1810 charakteryzują się najwyższym poziomem technologii, jakości i wzornictwa. . Dlatego jesteśmy dumni, że możemy zaoferować Państwu następującą gwarancję.

Zlewozmywaki

Firma 1810 gwarantuje, że zlewozmywaki będą wolne od wad produkcyjnych w zakresie materiałów i wykonania przez okres 75 lat przy normalnym użytkowaniu w gospodarstwie domowym.

Krany

Wszystkie krany instalowane w domach prywatnych objęte są 5-letnią gwarancją na wszystkie części mechaniczne, które przy normalnym użytkowaniu są wolne od wad produkcyjnych materiałowych i wykonawczych. Wszystkie obróbki powierzchniowe objęte są 5-letnią gwarancją.

Informacje ogólne

W przypadku reklamacji właściciel będzie zobowiązany do przedstawienia dowodu zakupu, dokumentu sprzedaży. Niniejsza gwarancja dotyczy wszystkich komponentów, które zapewniają funkcjonalność produktu. Firma 1810 może, według własnego uznania, naprawić lub wymienić Produkt lub komponenty niezbędne do przywrócenia pełnej funkcjonalności Produktu. Firma 1810 zastrzega sobie prawo do sprawdzenia instalacji przed wymianą produktu lub jego części.

Niniejsza gwarancja nie obejmuje szkód powstałych wskutek niewłaściwego użytkowania lub nadużywania, przypadkowych uszkodzeń, otarć lub zarysowań, nieprawidłowej instalacji, niestandardowego użytkowania, zaniedbania lub uszkodzeń spowodowanych niewłaściwą konserwacją lub czyszczeniem. Gwarancja nie obejmuje zniszczenia powstałego wskutek normalnego zużycia części. Ponadto gwarancja nie obejmuje również szkód spowodowanych nieczystościami lub działaniami poza naszą kontrolą. Każdy produkt lub część, która została naprawiona lub zmodyfikowana w jakikolwiek sposób poza zakładem produkcyjnym firmy 1810, traci ochronę gwarancyjną, chyba że taka interwencja została wcześniej zatwierdzona przez firmę 1810 na piśmie. Każda wymiana nie obejmuje kosztów wysyłki i ewentualnej ponownej instalacji.

Pielęgnacja zlewozmywaków i kranów ze stali nierdzewnej 
Ogólna pielęgnacja zlewozmywaków i kranów ze stali nierdzewnej firmy 1810.

Zlewozmywaki

Przebarwienia i większość plam powstałych na stali nierdzewnej są spowodowane osadami, które osadzają się na jej powierzchni. Są one zawsze wynikiem zewnętrznego źródła, nie wytwarza ich sama stal. Takie plamy są często widoczne jako „efekt tęczy” i można ich całkowicie uniknąć, usuwając po użyciu mokre środki do czyszczenia (ręczniki, pojemniki itp.) ze zlewu, aby zapobiec plamom od wody i rdzy.

Jednym z najlepszych sposobów dbania o zlew jest czyszczenie go środkiem Quean Clean (dostępny na stronie www.queanclean.co.uk), którego można używać bez obaw w razie potrzeby. Usuwa również tłuszcz i kamień. Po oczyszczeniu zalecamy dokładne wysuszenie zlewu.

Nie polecamy

Używać do mycia naczyń plastikowych misek, ponieważ mogą miejscami silnie porysować powierzchnię Zostawiać na długo na powierzchni sól, ocet, soki z owoców cytrusowych, musztardę lub ogórki, ponieważ mogą powodować korozję. Używać ściernych środków czyszczących, jak wybielacze, środki do szorowania lub wełna druciana.

Baterie

Należy uważać, aby nie uszkodzić wykończenia baterii – czyszczenie powinno być delikatne, wystarczy obmyć ją miękką szmatką z łagodnym mydłem. Jeśli wokół dyszy zgromadził się kamień, można delikatnie wyczyścić go małą szczoteczką z odrobiną soku z cytryny – należy pamiętać, aby wypłukać z kranu resztki soku z cytryny.

Rysy

Rysy powierzchniowe, które pojawiają się na zlewozmywaku ze stali nierdzewnej, rzadko są bardzo głębokie i z czasem stają się mniej widoczne. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej po jakimś czasie pokryje się patyną i rok po instalacji będzie wyglądał lepiej niż w ciągu pierwszych kilku miesięcy użytkowania, ponieważ rysy się wygładzą. Wszystkie zlewozmywaki ze stali nierdzewnej zachowują się pod tym względem dokładnie tak samo, niezależnie od tego, czy są produkowane przez firmę 1810, czy jej konkurencję. Zalecamy stosowanie preparatu Quean Clean, który pomaga utrzymać zlew w dobrym stanie przy regularnym użytkowaniu.

Zwracamy uwagę, że używanie plastikowej miski do mycia naczyń z czasem spowoduje po czasie powstawanie zadrapań na powierzchni zlewozmywaka. Krem Inox – do stali nierdzewnej, do stosowania po czyszczeniu preparatem Quean Clean. W przypadku stosowania kremu Inox, nałożyć go okrężnymi ruchami za pomocą wilgotnej szmatki (np. J-Cloth), pozostawić do wyschnięcia (do wytworzenia się białego pudru), następnie wypolerować papierową, kuchenną szmatką. Krem Inox tworzy na zlewozmywaku wodoodporną warstwę, która ułatwia odpływ wody.

Plamy od rdzy

Firma 1810 bardzo rygorystycznie podchodzi do jakości i standardów wymaganych od swoich dostawców stali. Zastosowany materiał to wysokiej jakości stal nierdzewna, która w normalnych warunkach domowych nie jest metalurgicznie zdolna do rdzewienia ani korozji.
Może jednak zawierać cząsteczki żelaza z sieci wodociągowej, które często występują w nowszych instalacjach, w chwili naruszenia rury, lub z „drucianych” gąbek lub narzędzi. Cząsteczki te osadzają się i przywierają do powierzchni zlewu, a jeśli nie zostaną usunięte, zaczynają rdzewieć.

W takim przypadku zalecamy dokładne czyszczenie zlewu za pomocą środka Quean Clean. Środek ten należy wysypać do zlewu i rozetrzeć na pastę za pomocą sztywnej nylonowej szczotki do paznokci (należy pamiętać, że użycie nylonowej szczotki do mycia naczyń nie wystarczy, ponieważ produkt należy wmasować w zagięcia konstrukcji zlewu), następnie pastę pozostawić w zlewie przez co najmniej trzydzieści minut, a potem dokładnie spłukać.

Zwracamy uwagę, że jeśli cząstki nie zostaną całkowicie usunięte, pojawią się w tych samych miejscach ponownie. Dlatego bardzo ważne jest, aby po czyszczeniu dokładnie wysuszyć zlew.

Czynną tą należy powtarzać przynajmniej raz dziennie przez 7 do 10 dni, aż problem zniknie. Zdarza się, że cząsteczki są na tyle trudne do wyeliminowania, że może być konieczne podjęcie kilku prób, zanim zlew powróci do pierwotnego stanu.

Pielęgnacja zlewozmywaków ceramicznych i szamotowych firmy Ceramica Puro

Czyszczenie

Nowy zlewozmywak ceramiczny firmy 1810 to wysokiej jakości produkt z nieprzepuszczalną powierzchnią, która jest odporna na większość domowych środków czyszczących i chemikaliów. By zapewnić najwyższe standardy jakości, nasze produkty podlegają dokładnym testom. Do normalnego czyszczenia używać wilgotnej, czystej szmatki.

Do usuwania śladów tłuszczu, mydła i wody, użyć opatentowanego środka do czyszczenia łazienki. Upewnić się, że produkty nie są ścierne, ponieważ w przypadku ich użycia błyszcząca powierzchnia produktu stanie się matowa. Połysk powierzchni i higieniczną czystość zlewozmywaka udaje się zachować, stosując rozcieńczony roztwór wybielacza dwa razy w tygodniu. Należy go nałożyć i rozprowadzić gąbką lub miękką ściereczką i dokładnie spłukać dużą ilością wody.

(UWAGA: Zawsze zachować ostrożność podczas stosowania wybielacza, zapoznać się z instrukcją użycia od producenta.) Większe osady z kamienia można zwykle usunąć za pomocą zwykłego octu lub podobnych roztworów octu.

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu substancji zawierających fluor. Zawsze upewnić się, że wszelkie osady są natychmiast usuwane, zanim zdążą uszkodzić powierzchnię zlewu. Wszelkie uporczywe ślady na powierzchni można usunąć płynnym lub kremowym środkiem do czyszczenia łazienki. Ślady na przykład od żelaznych lub aluminiowych patelni lub podobnych przedmiotów można usunąć za pomocą specjalistycznych środków czyszczących, takich jak „Astonish Oven and Cookware Cleaner” dostępny w większości supermarketów lub w Internecie na „www.astonishcleaners.com”.

Pielęgnacja

Zlew ma emaliowaną ceramiczną, która jest bardzo wytrzymała, ale może zostać uszkodzona przez ostre metalowe przedmioty, takie jak sztućce. Należy uważać, aby nie uszkodzić powierzchni zlewu metalowymi przedmiotami.

Pielęgnacja zlewów Purquartz

Do codziennego czyszczenia można użyć dowolnego nieściernego środka czyszczącego. Po każdym użyciu spłukać i osuszyć zlewozmywak czystą, miękką ściereczką, aby usunąć wszelkie plamy wody lub osady z mydła.

Usuwanie plam i drobnych zarysować:

Zwykłe plamy — w przypadku plam użyj łagodnego ściernego środka czyszczącego i miękkiej szmatki do szorowania. Uporczywe plamy – W przypadku bardzo uporczywych plam użyj roztworu zawierającego 50% wybielacza i 50% wody. Pozostawić roztwór na dnie zlewu przez godzinę, a następnie wyszorować. Na koniec dobrze wypłukać.

Polerowanie:

Do przywrócenia połysku można użyć oleju mineralnego nałożonego wilgotną szmatką.

Różne

Do usuwania osadu wapnia (białe kółko wokół dna zlewu, użyć odkamieniacza.

Aby usunąć nalepki samoprzylepne: użyć acetonu (zmywacz do paznokci).

Nie używać:

1. Żadnych ściernych środków czyszczących ani środków do szorowania (np. druciak)
2. Skoncentrowanych wybielaczy
3. Komercyjnych tlenków, jak amoniak i/lub roztwory żrące
4. Chemikaliów blokujących odpływ, które wymagają napełnienia zlewu wodą
Uwaga: Zawsze testować środki do usuwania plam na małych, niepozornych powierzchniach.

Pielęgnacja zlewów PVD

Zalecamy czyszczenie zlewu wodą z mydłem po każdym użyciu. Do suszenia użyć miękkiej szmatki lub gąbki. Zapobiegnie to powstawaniu plam wodnych i osadów mineralnych na powierzchni zlewu.

1. Nigdy nie używać druciaków do czyszczenia zlewozmywaka (ponieważ może pozostawić stalowe cząsteczki, które mogą powodować korozję).
2. Nie używać ściernych i agresywnych chemikaliów.
3. Nie używać żrących chemikaliów ani wybielaczy.
4. Unikać długiego kontaktu zlewu ze zwykłymi stalowymi pojemnikami (np. puszkami), ponieważ mogą powodować rdzewienie i odbarwienie zlewu.
5. Unikać długotrwałego narażenia na kwasy z owoców, soków owocowych, soli, torebek z herbatą itp., ponieważ mogą pozostawiać plamy.
6. Nie pozostawiać mydła w płynie, środków do dezynfekcji rąk itp. na powierzchni. ponieważ mogą pozostawiać plamy.

Częste pytania

Czy Twój zlewozmywak lub kran jest objęty gwarancją? Jeśli tak, skontaktuj się ze sprzedawcą, który wyśle w Twoim imieniu formularz „Objęty Gwarancją” do 1810. Jeśli Twój zlewozmywak lub kran nie jest objęty gwarancją, kliknij przycisk „Nieobjęty gwarancją” poniżej i wyślij go bezpośrednio do nas.

Baterie zakupione przed 1 czerwca 2017 r. nie są już objęte 2-letnią gwarancją. Baterie zakupione po tej dacie objęte są 5-letnią gwarancją. Firma 1810 gwarantuje, że zlewozmywaki będą wolne od wad produkcyjnych w zakresie materiałów i wykonania przez okres 75 lat przy normalnym użytkowaniu w gospodarstwie domowym.

Koszyk (0)

Koszyk